Historie společnosti

Základy dnešní akciové společnosti Kovohutě Čelákovice byly položeny v roce 1860 v Praze, kde pánové Stabenow a Galauner založili mědikovectví.

V roce 1906 se podnik pro velký nárůst poptávky přestěhoval do nových, značně rozšířených továrních objektů v Čelákovicích.

V roce 1920 se stává akciovou společností „Kovodělné akciové závody Stabenow“.

V roce 1940  se společnost sloučila s „Pražskou měďárnou a kabelovnou“ a s elektrotechnickými závody „Křižík a spol.“

V roce 1945 byla firma předána do národní správy, ale již od 1.1.1946 vzniká národní podnik "České válcovny kovů".

Od roku 1949 pak firma vystupuje pod názvem Kovohutě n.p. a tento název si udržuje až do roku 1989, kdy se Kovohutě změnily na státní podnik.

Současná akciová společnost byla založena jednorázově Fondem národního majetku České republiky v roce 1994 a její privatizace proběhla v rámci druhé vlny kuponové privatizace v letech 1994-95.

V roce 1995 byla založena akciová společnost Medex Trade. Cílem této společnosti bylo zajišťování veškeré obchodní činnosti pro Kovohutě Čelákovice, a.s. a rozšiřování a prohlubování jejich obchodních aktivit.

K 1.7.2007 byla zapsána akciová společnost KOVOHUTĚ HOLDING DT, a.s., která vznikla fúzí čtyř společností, při čemž zanikly společnosti Kovohutě Mníšek a.s., ALMAX Trade a.s., MEDEX Trade a.s. a KOVOHUTĚ ČELÁKOVICE, a.s.. Smyslem fúze je využití synergických efektů, jež sloučení výrobních a jiných činností dosud samostatně konajících společností poskytuje. Majoritním vlastníkem akcií společnosti KOVOHUTĚ HOLDING DT, a.s. je DEMONTA Trade SE se sídlem v Brně.

 


Zpět na hlavní stranu