Kde všude najdete námi vyrobené polotovary ?

Polotovary vyrobené v divizi Kovohutě Čelákovice najdete běžně v různě upravené formě ve výrobcích téměř všech průmyslových odvětví. Jsou to např.:

- vložky zámků a zámky všech druhů                               Zámky
- hydraulické rozvody
- ventily
- kohouty
- armatury
- elektrorozvaděče Armatury  
- oka kabelů
- spínače
- vypínače
- zásuvky
- přepínače                             Výrobky 2
- kolektory elektromotorů
- odporová vinutí
- součásti hodin
- chladiče
- součásti automobilů Výrobky 3
- měřiče energií
- kluzná ložiska
- klece valivých ložisek
- kování nábytku
- lustry
- části nábytku
- matice paprsků jízdních kol                             Regulační ventil
- hudební nástroje
- rozvody v potravinářském průmyslu
- bytové rozvody vody a topení
- kondenzátory parních turbín
- tvrdé pájky

Tento výčet není samozřejmě vyčerpávající. Měď a její slitiny se používají všude tam, kde se vyžaduje odolnost proti korozi a opotřebení, dobrá obrobitelnost, barevnost, vysoká jakost povrchu atd.

Široká škála použitelnosti polotovarů z mědi a slitin mědi je dána také tím, že je lze dále poměrně dobře zpracovávat obráběním, tvářením za tepla i za studena, pájením a svařováním. Povrchy výrobků nebo jejich součástí z těchto polotovarů je možno upravovat pokovováním, broušením, leštěním, pískováním, opalováním a natíráním. Pro zajištění stálosti a odolnosti jakosti povrchu se dají použít také různé druhy pasivace.

Při volbě určité slitiny nebo tvaru je třeba znát podmínky, ve kterých bude kov použit a požadavky na mechanické vlastnosti, jakost povrchu apod. Divize Kovohutě Čelákovice vyrábí totiž celou řadu slitin a tvarů, které mají různé vlastnosti a jsou určeny pro různé podmínky.

Správná volba slitiny, tvaru a vlastností použitého polotovaru je prvním předpokladem pro kvalitu, vzhled, životnost a spolehlivou funkci výrobku. Proto se s námi dříve poraďte, než se rozhodnete o použití konkrétního druhu materiálu a jeho úpravy. Ušetříte si případné ztráty a problémy.

 

 


Zpět na hlavní stranu